Zajímavé

Během svého života často narazím na různé příspěvky a články, které mne obohacují a pomáhají i růstu mé osobnosti. Nejen v té duchovní oblasti, ale i po stránce lidské. Cítím, že by mohly pmoci i vám, čtenřům našich stránek. Proto jsem se rozhodl založit na našem farním webu tuto podnabídku s názvem ZAJÍMAVÉ. Věřím, že se mi povede sem dávat podněty k našemu společnému zrání. A to nejen jako křesťanů, ale i jako lidí. Ať se tedy jednou společně potrkáme v Božím království. 

 

Do českých kin přichází náboženské drama Mlčení. Dvě a tři čtvrtě hodiny dlouhý film vypráví příběh jezuitských misionářů, kteří se v polovině 17. století vydávají na nebezpečnou cestu do Japonska, kde jsou tamní křesťané tvrdě pronásledováni. Téměř tříhodinový opus je odvážným ponorem do hlubin křesťanské duše, která se musí vyrovnávat s Božím mlčením ve světě plném utrpení. A nakonec pak nejde o nic menšího než o otázku, za jakých okolností a jakým způsobem (ještě) můžeme pohlédnout na Ježíšovu tvář. 

Nedávno jsem elektrnickou poštou dostal odkaz na video, na kterém je zaznamenána přednáška známého psychiatra a trvalého jáhna, Maxe Kašparů. Je to člověk velmi populární a to hlavně svým neotřelým přístupem k víře a také svým slovním projevem. Tato charakteristika je patrná i zde. Snad nám zase pomůže si uvědomit důležité věci pro náš osobnostní a lidský růst.