Týden pro rodinu

Už se možná stalo tradicí, že v naší farnosti pořádáme TÝDEN PRO RODINU. Rozhodl jsem se k tomu, protože vidím jak je rodina v krizi a je potřeba povzbuzení. Přednášky, které zde najdete, většinou v audio podobě, mohou takovým povzbuzením být, ale též uvědoměním si, že je možné věci měnit, když všichni chceme a já každému přeji a modlím se za to, aby se to povedlo.

Začal nám opět Týden pro rodinu a vím, že ne všichni stíháte chodit. Ale témata jsou hutná a kvalitní. Proto je zde tento příspěvek kde naleznete odkazy s audio nahrávkami přednášek. Přeji tedy pěkné chvilky ať už při připomenutí slyšeného, nebo při poslechu nového.

Letos už potřetí se nám povedlo uspořádat tzv. TÝDEN PRO RODINU, kdy organizujeme přednášky, které jsou určeny všem kdo se zajímají o život rodin a nebo ho také sami prožívají. I v letošním roce se jená o týdne asi v polovině května, tedy o pondělí až pátek 14. - 18. května. Všechny přednášky začínají v 19.00 hodin a to v sále na faře, krom té pro mládež, která se i letos v pátek odehraje v Zámeckém klubu. Zde je k nahlédnutí plakátek s jednotlivými tématy a lektory. Zde najdete záznam přednášek.

Už se mnozí ptáte, zda bude zase Týden pro rodinu a jako loni a je tu dobrá zpráva, že bude. Můžete se na něj těšit v týdnu od 15. do 20 května jako loni a proram je také verlmi zajímavý. Je to samozřejmě pozvání nejen pro manželské páry, ale i pro mladé, kteří o manželství uvažují a nebo se na něj připravují. Mysleli jsme samozřejmě i na mládež 2. stupně ZŠ a ta je zvána na pátek do zámeckého klubu. Jinak všechny ostatní přednášky budou na faře v sále a snad podaří pořídit i nějakou nahrávku.

Týden pro rodinu je velmi zajímavá akce, kdy se jednak každý den v tomto týdnu modlíme za rodiny při večerní mši svaté a pak také je po mši, vždy v cca 19.00 hodin v sále fary, v prvním patře přednáška na určité téma. Po přednášce je ještě možné zůstat chvíli a diskutovat s ostatními účastníky a to vždy také s nějakou "mňamkou" :-) Možná jste ne všichni stihli, nebo si našli čas, přijít na přednášky v  tomto roce a tak zde přinášíme jeich záznam a vždy též nějakou fotku, dokreslující atmosféru. Přednášku spustíte kliknutím na odkazy s názvem přednášky nad fotkami.

V tomto roce Božího milosrdenství a vůbec v tomto světě, který je často zaměřen hodně sobecky jsem se rozhodl, že se budu snažit o povzbuzení rodin, které mají nelehký úkol. Vychovávat děti a svědčit okolnímu světu o Boží lásce. Není to vůbec jednoduchý úkol a tak jsem se rozhodl zorganizovat týden pro rodinu s přednáškami. Doufal jsem, že někdo přijde a skutečnost mě velmi potěšila, protože lidí přišlo opravdu hodně. Náš farní sál opravdu praskal ve švech. Mnoho z farníků se nedostalůo a tak jsem slíbil, že se pokusím o nějaké nahrávky. Zde je tedy dávám k dispozici.