Petrův nástupce vydal bulu, kterou vyhlašuje mimořádný Svatý rok Milosrdenství. Učinil tak v rámci prvních nešpor z neděle Božího milosrdenství ve vatikánské bazilice. Podle tradice byla papežská bula přečtena před dosud zazděnou Svatou branou.

Na středeční generální audienci (11. března 2015) hovořil papež o smyslu stáří. Je vidět, že se snaží hlásat Krista i proti mentalitě této doby, což je moc dobře. Bohu díky za takového papeže. Na Svatopetrském náměstí se události zúčastnilo 12 tisíc lidí. Papež František tak pokračoval v sérii promluv připravujících na podzimní biskupskou synodu o rodině. Obsah papežovy promluvy s některými citacemi najdete opět na webu Tiskového střediska ČBK a to pod tímto odkazem.

O dění na konkláve, o svém tušení, že současný pontifikát bude krátký, o rezignaci Benedikta XVI. i biskupské synodě hovořil papež František pro mexickou televizi Televisa. Z rozhovoru publikovanému u příležitosti 2. výročí Františkova zvolení (13. března) si můžete na webu tiskového střediska ČBK přečíst výňatky. Rozhovor je velmi čtivý a zajímavý. Papež celkem podrobně popisuje jak prožíval konkláve, kde byl zvolen za Římského biskupa.