Jako každý rok zvu všechny farníky, ale i přespolní na duchovní obnovu, kdy se každý můžeme zastavit a trochu zamyslet nad svým duchovním životem. Obnova začne jako každý rok na Květnou neděli odpoledne, tedy 25. 3. a bude pokračovat až do středy Svatého týdne, 28.3. Na cestě obnovy nás bude i letos provázet P. Martin Sedloň, OMI. Program je velmi podobný jako loni a vždy se bude odehrávat okolo večerní mše svaté. Je ke shlédutí i stažení zde. V jeho spodní části pak najdete i časy, kdy je možné přijmout předvelikonoční svatou zpověď.

Možná jste všichni nenašli čas na to zůčastnit se naší Postní Duchovní obnovy, která v naší farnosti probíhá ve Svatém týdnu a to ve dnech 9. - 12.4. 2017, a tak jsme pro vás připravili audionahrávky. Nejsou samozřejmě ve studiové kvalitě, ale pro informaci o čem to bylo, případně pro návrat ke slyšenému a následné další zamyšlení, postačí. Nahrávky jsou pořízeny v kostele sv. Jana Křtitele, proto je tam patrná jistá ozvěna a to díky akustice našeeho chrámu.

V naší farnosti proběhla Postní duchovní obnova a já bych chtěl moc touto cestou poděkovat všem kněžím, kteří nám tu promlouvali a sloužili svátostí smíření. Já jsem to moc nemohl vnímat, protože jsem většinou seděl ve zpovědnici, ale věřím, že promlouvali do srdce a snad Duch Svatý jejich slova použil k tomu, aby vykobnal své dílo v duších, kteří jste poslouchali a možná ještě poslouchat budete. Proto tu již tradičně zveřejňuuju nahrávky, které se nám povedlo pořídit.  

Jako už je zde zvykem, tak během Postní duchovní obnovy nahráváme přednášky pro ty, kteří se nemohli zúčastnit. Letos jsme začali s otcem Adamem Ruckim, který mluvil na téma "Skandál milosrdenství". Pokud byste se chtěli k jeho slovům vrátit, nebo je poslechnout, protože jste nestihli, můžete v tomto našem článku. Snad se mi podaří získat a nahrát další promluvy a tak obohatit i vás, kteří se z rrůzných důvodů nemůžete účastnit.