Ve věku 78 let zemřel P. Edmund Kempný. Dlouholetý hrabyňský farář zemřel v úterý 9. 12. 2014 v brněnské nemocnici.  Poslední rozloučení se zesnulým P. Edmundem bude ve středu 17. 12. v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hrabyni ve 14.00 hodin. Po mši svaté bude uložen do kněžské hrobky u kostela.

P. Edmund Kempný se narodil 13. 4. 1936 v Řepišti. Na kněze byl vysvěcen 26. 6. 1960 v Litoměřicích biskupem Antonínem Eltschknerem. Poté, v rámci základní vojenské služby, sloužil u PTP vojenských staveb. Celou svou kněžskou službu prožil na severní Moravě.

Jeho prvním kněžským působištěm byl Český Těšín. Následovaly Morávka, Dobratice a Nový Bohumín. Od roku 1970 byl administrátorem v Sedlišti a v roce 1975 se stal administrátorem v Borové – Malenovicích. V roce 1984 byl ustanoven administrátorem farnosti Frýdek, kde také až do roku 1990 vykonával funkci děkana. Od roku 1990 byl farářem v Hrabyni a administrátorem v Mokrých Lazcích.

R.I.P.

Parte ke stažení zde.

Na snímku (vpravo) P. Edmund Kepný při svatohubertské mši svaté s biskupem Lobkowiczem na Bílé v Beskydech v září tohoto roku.

EdmundKempny1

 

 

 

 

 

 

 

 

FOTO: Pavel Zuchnický