Naše diecéze je nejmladší v České Republice a dožívá se krásných 20 let. Náboženský život už zde ale existuje po mnohá staletí. Jen v naší farnosti už jsou zmínky o farnosti někdy ze 13 století. ALe takové narozeniny je třeba oslavit. V centru diecéze v Ostravě je přichystán bohatý program tzv. DNŮ VÍRY, který v neděli 5. června zahájí Slavnostní mše svatá na Masarykově náměstí v 10.00 hodin a ještě ten den následuje koncert a odpoledne Pochod pro život. Začátek pochodu je naplánován na 15.00 do kostela Panny Marie do Ostravy Přívozu. Více informací o oslavách a konkrétním programu na www.doo.cz a nebo na www.dnyviry2016.cz

V katedrále Božského Spasitele v Ostravě a v konkatedrále Panny Marie v Opavě začala v rámci Svatého roku milosrdenství fungovat stálá zpovědní služba. Právě v těchto dvou hlavních chrámech diecéze jsou otevřeny Brány milosrdenství a každý, kdo jimi prochází a touží po odpuštění hříchů má možnost zakusit Boží milosrdenství ve svátosti smíření.

Ve věku 78 let zemřel P. Edmund Kempný. Dlouholetý hrabyňský farář zemřel v úterý 9. 12. 2014 v brněnské nemocnici.  Poslední rozloučení se zesnulým P. Edmundem bude ve středu 17. 12. v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Hrabyni ve 14.00 hodin. Po mši svaté bude uložen do kněžské hrobky u kostela.

O čem sní vlídný písničkář Pavel Helan ve svém hitu iBůh, se může během postní doby stát realitou. Na Váš mobilní telefon od Popeleční středy až do konce Svatého týdne mohou přicházet povzbudivé myšlenky k postnímu rozjímání. Citáty budou vybírány z myšlenek posledních tří papežů a světců. „Touto formou chce ostravsko-opavské biskupství pomoci k intenzívnějšímu prožití postní doby, kde kterému vybízí papež František,“ uvedl biskupský vikář pro pastoraci P. Vít Zatloukal. Během dnů postní doby budou formou SMS nebo e-mailu každodenně zájemcům rozesílány krátké myšlenky o milosrdenství.